ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROGRAMA
Kas tai? Ankstyvosios intervencijos programa – tai planingų ir sistemingų priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas jauniems asmenimis.
Kas organizuoja šią programą rajone? Šios programos užsiėmimus organizuoja Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Kam ji skirta ir kas joje gali dalyvauti? Nepilnamečiams asmenims nuo 14 metų, kurie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi, tačiau pasižymi rizikinga elgsena.
Kas vyksta šios programos metu? Programą sudaro: pradinis pokalbis, 8 val. praktiniai užsiėmimai ir baigiamasis pokalbis. Praktinių užsiėmimų trukmė ir skaičius skirstomi atsižvelgiant į grupės dydį, poreikius bei kitas svarbias aplinkybes. Dalyvavimas nepertraukiamas ir registruojamas. Asmenims, dalyvavusiems ne trumpesnėje kaip 6 valandų trukmės programos dalyje, sudaroma galimybė baigti šią programą, gaunant individualią konsultaciją.
Kodėl jaunuoliams verta rinktis šią programą?
Kaip jaunuoliams patekti į programą? Asmuo, ketinantis dalyvauti programoje, registruojasi pats arba jį registruoja jo atstovai pagal įstatymą, užpildydami rašytinį prašymą Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.
Kada organizuojami užsiėmimai? Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vadovaudamasis užregistruotų asmenų sąrašu, sudaro iki 12 asmenų grupę, suderina užsiėmimų datą ir vietą su programą vedančiais specialistais ir apie tai informuoja asmenis.
Kontaktiniai duomenys:
Pažymime, kad dalyvavimas nemokamas ir konfidencialus.
Daugiau informacijos: http://ntakd.lrv.lt/lt/prevencija/ankstyvoji-intervencija
Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašą skaitykite ČIA