Kodėl masažuotis?
Masažas – puikus būdas atsipalaiduoti, atstatyti prarastas fizines ir protines jėgas. Norint patirti masažo teikiamą naudą nebūtina eiti pas profesionalų masažuotoją. Tai galima padaryti ir savarankiškai namuose. Svarbu masažą atlikti reguliariai, geriausia kasdien ir naudoti tinkamą aliejų. Ypač geri yra natūralūs bei praturtinti gydomosiomis vaistažolėmis aliejai. Reguliarus masažas sumažina nervingumą, nuovargį, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, suteikia žvalumo, pakelia nuotaiką ir pagerina savijautą.
Teigiama, kad kūno įtampa atsileidžia pamažu, priklausomai nuo to, kiek masažo judesių atliksite.
Limfos kryptimi!
Visus judesius atlikite limfos takų kryptimi: nuo rankų pirštų iki pažastų, nuo pėdų iki kirkšnių, krūtinę masažuokite nuo vidurio į šonus, nugarą – nuo stuburo į šonus, kaklą – nuo viršaus į apačią, galvą – nuo viršugalvio iki smilkinių ir pakaušio srities.
Kaip atlikti?
Savimasažui taikomi klasikinio masažo judesiai. Iš pradžių glostykite, po to lengvai spauskite, trinkite, minkykite ir vėl glostykite. Judesiai gali būti atliekami išilgai, skersai arba ratais, zigzagais. Minkymas – sudėtingiausias ir veiksmingiausias savimasažo elementas. Pirštais apglėbkite raumenį, pakelkite jį ir pasukite tarsi gręžtumėte kempinę.
Atliekant savimasažą, pradedama nuo galvos švelniai įtrinant aliejų į kūną, einama link pėdų. Masažuojama išilginiais judesiais, sąnarius – sukamaisiais. Kasdienis kūno masažas su aliejumi nuima nuovargį, suteikia jėgų ir energijos, kūnas atsipalaiduoja, o oda įgauna sveiką spindesį. Jis lėtina organizmo senėjimą, maitina visas kūno dalis, iš organizmo lengviau pasišalina toksinai, kuriuos aliejus savyje ištirpdo išvalydamas odos poras. Savimasažo negalima daryti, jei pakilusi kūno temperatūra, jei oda išberta, jei nėra tam nuotaikos, jaučiamas susijaudinimas arba nuovargis po fizinio krūvio.
15 minučių nauda
Be to, pačiam sau atlikti masažą patogiau, nes neriboja nei laikas, nei vieta. Kai kurie žmonės imasi masažo ilsėdamiesi vonioje ar saunoje. Kiti galbūt rinktųsi darbo vietą ar atsipalaiduotų įsitaisę priešais televizorių; tokioje padėtyje atlikti masažą dar patogiau, nes nereikia nusirengti drabužių, masažuojant galvą ar pečius.
Vienas Majamio universiteto mokslininkas tyrinėdamas savimasažo naudą padarė išvadą, kad trumpas savimasažas darbe sumažina stresą ir pagerina darbo pasiekimus. Po 15 minučių savimasažo darbuotojai tampa budresni ir gali išspręsti matematines problemas greičiau ir tiksliau.
Savimasažas suteiks jums ne tik daug sveikatos, bet ir teigiamų emocijų. Pradėkite labiau rūpintis savimi jau šiandien ir būkite sveiki!
Parengta pagal: Merilina Aslami „ Masažo vadovas“, Mario-Paul Cassar „Masažas namuose“