Popietė su Ksavera Vaištariene

Rugsėjo 24 d. popietę į biuro salę prigužėjo per 50 žmonių, kurie nekantriai laukė susitikimo su žymia asmenybe, chemijos mokslų daktare, vegetarizmo Lietuvoje pradininke, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės konsule Ksavera Vaištariene. 

Dažnas žmogus turi vienokių ar kitokių ligų, sutrikimų, jaučia nuolatinį nuovargį. Pasak lektorės, tai gali būti tik organizmo užterštumas, netinkama mityba, per didelis skysčių vartojimas ir pan. Ksavera kritikuoja įprotį ryte atsikėlus išgerti stiklinę vandens. Pasak jos, tai apkrauna inkstus, kurie dirba kempinės principu ir jau nuo pat ankstyvo ryto užsipildo skysčiu. Taip pat ir dienos metu turime nepadauginti vandens. Tai turėtų būti iki 4 stiklinių, įskaitant ir arbatas. Kavos, beja, lektorė nerekomenduoja atsisakyti. Pasak jos, puodelis kavos, kurioje yra taninų, padeda apsivalyti organizmui nuo toksinų. 

Kalbėdama apie pietų meniu, akcentavo, jog žmogus turi pasirinkti ar valgyti sriubą, ar antrą patiekalą, nes abu kartu jau sudaro per didelį maisto kiekį, kas apsunkina virškinimą ir prasideda pūvimo procesas, nes toks maisto kiekis skrandyje būna ape 6 val. Vienu metu žmogus turėtų suvalgyti ne daugiau 300 gr. Svarbiausia ne kalorijų kiekis, o bendras maisto kiekis. 

Baltymų žmogus turi suvartoti ne daugiau, kaip 100 gr. per diena, daržovių – apie 500 gr. (iš jų apie 300 gr. šviežių), 200 gr. vaisių. Baltyminis maistas turi būti valgomas be garnyro. Pusryčiams tinka įvairios sėklos, duona, avokadas, kava.

Daug patarimų išgirdo dalyviai. Tačiau svarbu atsirinkti, kas tinka asmeniškai pačiam. Vieno teisingo recepto nėra ir negali būti, tačiau valgyti mažiau, mažiau suvartojant riebalų, nevalgyti prieš miegą, tinka kiekvienam. Ieškokime savo stebuklingo mitybos plano, įsiklausykime kaip reaguoja organizmas, kaip jaučiamės, ar pakankamai turime energijos, tai ir bus atsakymai į mūsų klausimus. 

 

7 dalykai, kurie, pasak lektorės, atspindi mūsų sveikatą: nuovargio nebuvimas, geras apetitas, geras miegas, gera atmintis, gera nuotaika, greitas sprendimų priėmimas, tikėjimas į Dievą. Ar visur sudėjote pliusiukus?

Padėkime sau būti sveikais. Tai galime padaryti tik patys. Žinoti yra mažai, reikia veikti!

 

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja Ina Meidienė

2018-09-25