Medikai atsako į dažniausius klausimus apie utėles

Kaip žinoti, ar utėlių kiaušinėliai – glindos – gyvi? Kiek laiko reikia tęsti gydymą? Ar galima utėlėmis užsikrėsti nuo baldų? Nors apie šią, dažniausiai į vaikų kolektyvus įsisukančią problemą kalbama dažnai, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai sulaukia daugybės ugdymo įstaigų darbuotojų ir tėvų klausimų.
 
Atsakymus į dažniausius klausimus apie pedikuliozę surasite paspaudę informacinį skydelį „D.U.K. apie utėles“ Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje.
 
ULAC medikai primena, pedikuliozė nėra gėdinga liga. Utėlėmis gali užsikrėsti visi. Pedikuliozė kasmet dažniausiai diagnozuojamas 7-14 m. amžiaus vaikams. Tokio amžiaus vaikai dažnai lanko kolektyvus ir nevengia glaudaus kontakto su bendraamžiais.
 
Vaikui užsikrėtus utėlėmis, tikrinant jo galvos plaukus ir naikinant utėles su vaiku reikia elgtis jautriai, taktiškai, atsakingai. Labai svarbu, kad tėvai aptikę, jog vaikas ar globotinis užsikrėtė utėlėmis, informuotų lankomo kolektyvo atstovą. Tai paskatins imtis profilaktinių priemonių ir padės sustabdyti tolesnį pedikuliozės plitimą.
 
Parengė Epidemiologinės priežiūros skyriaus specialistai.

Šaltinis  http://www.ulac.lt/
2016-02-17