Po gausiai sodus žiedais padabinusio pavasario su trenksmu atkeliavo karščio nestokojanti vasara. Pražydo pievos ir laukai, kam tiesiog gėlėmis, o žinantiems, natūraliais gamtos vaistais, padedančiais gydyti įvairias ligas, gerinančiais nuotaiką, raminančiais nervus, mažinančiais cholesterolį ir kraujospūdį, gerinančiais miegą.
Birželio 17 dieną, savo žiniomis apie augalus ir jų savybes, su Utenos rajono gyventojais, dalinosi vaistininkas, žolininkas, ,,Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, sveikatinimo veiklos ,,Mariaus žolelės“ įkūrėjas Marius Lasinskas. Jaunas, energingas žolininkas, pradžioje susitikimo pasidžiaugė naujai išleista knyga ,,Vaikai vaistažolių pasaulyje“, kurią skyrė vaikams, tėveliams ir seneliams, kurie kažkada taip pat buvo vaikai. Išmintimi, naujumu, jaukiomis iliustracijomis dvelkianti knyga, įtraukia skaitytoją į vaistažolių pasaulį nuo pat pirmo knygos puslapio.
Lengva, žaisminga, visiems suprantama kalba, lektorius kalbėjo apie laukų, pievų ir miškų duodamą naudą žmonėms. Pabrėžė, kad svarbus ir pats žolelių rinkimo procesas bei atskleidė 3 žolininko taisykles, kurių laikėsi mūsų seneliai ir proseneliai, labai gerbę augalus. Pasak žolininko vaistažolių poveikis žmogui labai priklauso ir nuo požiūrio į augalą: tiems kurie sako, kad jie neveikia, tai iš tiesų ir neveiks, o tiems, kuriems vaistažolės yra nuostabūs draugai, visada padės tiek kiek galės. Vaistažolių poveikis dar priklauso nuo jų surinkimo vietos (augalai mėgsta švarą ir tylą), nuo laiko (valanda ir tam tikra mėnulio fazė), kas renka (aukštos dvasinės kultūros žmogus) ir nuo to, kas naudos. Žmogaus kūno sudėjimas, mitybos būdas, fizinis aktyvumas, amžius, sąmoningumo lygmuo – viskas turi įtakos vaistažolių poveikiui žmogui. Tam tikrų ligų gydymui geriausiai augalus parenka šios srities specialistai, o patys žmonės gali užsiimti sveikatos profilaktika ir lengvu negalavimų šalinim. Daug vietos savo pranešime lektorius skyrė ,,nervų draugui“ siauralapiui gauromečiui. ,,Jis suteikia jėgų ir geros nuotaikos duoda. Jis padeda prisitaikyti prie sudėtingų gyvenimo sąlygų, stiprina mūsų nervus“. Dažniausiai renkamas birželio pabaigoje ar liepos mėnesiais. Mokė atskirti šį sveikatai palankų augalą nuo panašaus į save, vadinamo ožkarože, ir ne tokio naudingo. Žolininkas perspėjo, kad gamtoje yra ir nuodingų augalų, tik žymiai mažiau, nei tų, kurie mums naudingi.
Kaip ir visose kitose srityse, čia reikia išmanymo, juk dirbama su tais pačiais vaistais, tik ne cheminiais, jų dozėmis, mišiniais, o visų svarbiausia, žmonėmis.
Paskaita finansuojama įgyvendinant projektą ,,Sveikos gyvensenas skatinimas regioniniu lygiu“ (08.4.2-ESFA-R-630)
Visuomenės sveikatos stebėsenos ir stiprinimo specialistės Sigitos Vedrickienės informacija