Kovo 19 d. biuro specialistė, kartu su Leliūnų socialinės globos namų gyventojais, keliavo per šalis, kurios išsiskiria savo reljefu, gamtos stebuklais, augmenija ir gyvūnija, žmonėmis, maistu, papročiais, istorija ir t.t. Įžangoje aptarta, ką duoda žmogui kelionės: pažinimą, patirtį, supratimą, toleranciją, išmokstama prisitaikyti, o gauta patirtis pritaikoma kasdieniame gyvenime. Kelionės ne tik leidžia atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių, bet ir užgrūdina, ugdo kūrybinius gebėjimus. Keliaujant pabėgama nuo įprastinės aplinkos ir daug lengviau į viską pažiūrėti iš šalies. Iš senų laikų atėjęs posakis -,,Geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti”, – pilnai atskleidžia aukščiau minėtus aspektus.
Kad būtų įdomiau, buvo žiūrimos skaidrės, kuriose sugrupuotos šalys. Nuotraukose skleidėsi gamtovaizdžiai, garsūs statiniai, istoriniai paminklai, nacionalinių papročių ypatumai, virtuvės specifika, augančios kultūros, ekonominiai, populiacijos veiksniai ir kt. Apie kiekvieną šalį buvo kalbama atskleidžiant jos individualumą. Dalyviai iš matytų, girdėtų faktų bandė atspėti kokia tai šalis. Ir jiems puikiai sekėsi. Užduotis maloniai įtraukė į savo veiklą, kas leido užsimiršti, pasigrožėti nuostabiais vaizdais, kažką sužinoti ar pasitikrinti save. Žmogui labai svarbu išeiti iš savo siauro matymo ribų ir pajausti pasaulio didybę bei pažinimo neaprėpiamumą.
Laikas buvo praleistas, geriant šildančią arbatą, pasisaldinant palmių sirupu. Pabuvimas jaukioje aplinkoje, malonus bendravimas leidžia jaustis reikalingu, svarbiu. Ieškantis, norintis pažinti, atrasti, pasidalinti žmogus, visada, gauna ir atiduoda. Duoti – gera, o kai nesitiki ir grįžta su kaupu, veikia kaip motyvacija ir toliau daryti, kad ir mažus, bet svarbius darbelius.
Būkite sveiki mielieji, sulaukę didžiosios pavasario šventės.
Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja Ina Meidienė