Kas gi laukia ten – ateityje? Juk smalsu, tiesa?
Kiekvienas žmogus nori tikėti, kad tenai bus geriau, nei čia. Kitaip vardan ko kažką daryti, vardan ko stengtis? Pamenat, kai buvom vaikai ir sakydavom “Kai aš užaugsiu…”? Juk tikėjom, kad viskas ir bus būtent taip. O ką sakome suaugę? Ko tikimės? Kai kurie tiesiog plaukia pasroviui, smarkiai nesukdami galvos dėl to. O jei retsykiais ir pasuka, tai vis tiek jokių šansų, kad bus geriau tokioj šaly, su tokia valdžia, su tokiais žmonėmis…Kiti gi planuoja, siekia ir tikisi, kad bus taip, kaip norisi. Bet tikriausiai kiekvienas (arba beveik kiekvienas) į klausimą “Ar nori sužinoti ateitį?” atsakytų teigiamai.
A
O kaip gi sužinoti?
A
Yra keli būdai. Galima nueiti pas būrėją ar ekstrasensą ir jie būtinai papasakos. Beliks patikėti tuo, kas numatyta, ir gyventi taip, kaip papasakota. Ne faktas, kad tai bus teisingiausias gyvenimo siužetas, bet jeigu labai norisi – kodėl gi ne? Tačiau, galvoju, kad apsiriboti būrimais iš tirščių ir pranašystėmis nevertėtų. Šalia to dar vertėtų pasinaudoti ir kitu būdu. Kokiu gi?
A
Visi mes puikiai žinome, ko nereikėjo daryti praeityje. Na, pavyzdžiui – nereikėjo taip atkakliai mokytis muzikos, nes nuo skaičių, formulių ir teoremų gniaužė kvapą taip, kad galėdavai pasinerti į tą pasaulį ir praleisti jame paras. Na, bet tėvai liepė lankyti muzikos mokyklą… Tačiau, dabar jau aišku, kad jeigu “meška ant ausies” užsilipo ir nei balso, nei klausos Kūrėjas nedavė, nereikėjo vystyti to, ko neturi. Kas iš to išėjo? “Neįvykęs” muzikantas, “nužudytas” didis matematikas ir “įvykęs” vidutinis populiarios profesijos atstovas…
A
Na, praeities nesugrąžinsi ir nepakeisi. Bet yra žinojimas, ko gyvenime nereikėtų daryti.
A
O tokių “nereikėjo” yra daugybė. Pavyzdžiui, vyrai sako “Nereikėjo man jos vesti…”. Moteriškas variantas “Ir kam aš už to asilo tekėjau?”. Dar: “Atidaviau jam geriausius savo gyvenimo metus”. Ir dar: “Ir kam aš jais taip rūpinausi? Nereikėjo…Ir dėl ko aš ariau tam darbe šviesios dienos nematydama? Nereikėjo…Kam aš juo taip pasitikėjau? Nereikėjo…” Galima būtų tęsti ir tęsti. Ir, žinot, visa tai yra LOBIS.
A
Kad jau puikiai žinom, ko nereikėjo daryti praeityje, mums niekas netrukdo nuspręsti, kaip nereikia daryti dabar, kad ta ateitis būtų kitokia. Ką reikia pradėti daryti, o ko nebedaryti? Kokius santykius užbaigti, o kokius pradėti? Ir panašiai.
O tam tereikia įsivaizduoti savo ateitį. Pavyzdžiui, kaip jūsų gyvenimas atrodys po vienerių metų, trijų, penkių?
A
Kokia bus jūsų ateitis?
Kur jūs esate?
Kokie žmonės yra šalia jūsų?
Ką jūs veikiate?
Kokios jūsų pajamos?
Kokius naujus gebėjimus turite?
Kas jums svarbu?
A
Aprašykite norimą ateitį ir iš tenai pasižiūrėkite į dabartį.
A
Ar tiesa, kad tai, ką darote dabar, nuves jus į norimą ateitį?
A
Na, jeigu po penkerių metų jūs matote save sveikata trykštančiu žmogumi, o dabar dienas leidžiate sėdimoje pozicijoje, neatsitraukiate nuo monitoriaus, kremtate čipsus ir užgeriate juos alumi, vargu, ar jūsų norima ateitis jus ištiks.
A
Ką galėtų patarti žmogus iš ateities žmogui dabartyje?
A
Bet kokiu atveju, ateitis ateis. Ir kokia ji bebūtų – tokia, kokios norėjom, ar ne – mes ją pavadinsime dabartimi. Ir vėl galėsime sau pasakoti: nereikėjo sėdėti tame darbe kiaurom parom, nereikėjo kimšti į save visokio šlamšto…nereikėjo, nereikėjo, nereikėjo…Tai kur ta mano sveikata?
A
Tad klausimas paprastas – kam laukti penkis metus? Juk mes puikiai žinom savo ateitį. O jeigu dar tuo abejojate, dar kartą sąžiningai pažvelkite į savo praeitį. Kažkada ji buvo jūsų ateitis, tapusi dabartimi ir nugrimzdusi į praeitį. Ar viskas patinka?
A
Žinoma, kai kurių dalykų, galbūt, nepavyks išvengti. Galbūt ne viskas priklauso tik nuo mūsų. Tačiau…jeigu nuo mūsų priklauso bent 10%, būtų kvaila jų nepanaudoti. Kokie jie bus ir kokią įtaką padarys mūsų gyvenimui, priklauso tik nuo mūsų. Tad kodėl nepasirinkti pačių geriausių variantų ir nesiekti jų? Tegu ateitis ateina tokiu pavidalu, kokio mes norime. Kaip yra pasakęs kažkuris iš dažnai cituojamų išminčių “Naivu tikėtis kito rezultato, darant tuos pačius veiksmus”.
A
Todėl:
ką reikia liautis daryti ir ką reikia pradėti daryti, kad ateitis būtų tokia, kokios norit?
A
Apžvelkite visas gyvenimo sritis: darbas, šeima, santykiai, sveikata… Ar įsivaizduojate, kaip tai atrodys po penkerių ar dešimties metų? Ar už jus tai gali padaryti kažkas kitas?
A
Ir dar kartą: ką reikia liautis daryti ir ką reikia pradėti daryti, kad tai taptų realybe?
Kada tai pradėsite daryti?
ATEITIS PRASIDEDA ŠIANDIEN!
Šaltinis http://www.108studija.lt