Apie vidinę tylą, ramybę ir harmoniją

Kiekvienas jogą suvokia kitaip ir paklausus, galima išgirsti labai įvairių atsakymų. Tai yra nuostabu tuo, kad apibrėžti – kas ta joga yra, nėra paprasta, o gal ir nereikia jos guldyti į rėmus. Joga, tai gyvenimo filosofija, o į ją telpa viskas.

Jau trys metai, kai Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Biuras) kviečia uteniškius į nemokamas jogos Praktikas. Galima pasidžiaugti, jog didelę dalį šių paslaugų apmokame iš Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Įgyvendiname projektą ,,Ir kūnui, ir emocinei sveikatai“, kurio esmę sudaro jogos praktikos. Per savaitę vyksta du susitikimai su skirtingais žmonėmis. Deja, visi norintys neturi galimybės dalyvauti jogos užsiėmimuose. Biuro salė talpina iki 15 žmonių, nors kartais tenka dirbti ir su 17 dalyvių! Tačiau joga, tai ne vietos lėktuve ar autobuse (jeigu nėra, tai ir nėra). Kažkokiu stebuklingu būdu visi telpame. Kokybė – nukenčia, tačiau gaunama nauda, greičiausiai, atsveria minimalius nepatogumus.

Ką mes veikiame – įvairi įžanginė dalis (mantrų giedojimas, emocijų išjautimas per asociatyvines korteles, pamokančių istorijų klausymas, laikas afirmacijoms, trumpų savęs pažinimo užduočių atlikimas ir pan.), kvėpavimo sesija, asanų ir įvairių pratimų praktika, meditacija (kaip atpildas už visas įdėtas pastangas). Dažniausiai užtrunkame apie pusantros valandos, tačiau dažnai laiko pritrūksta.

Man joga, tai meilė sau, mane supančiai aplinkai, Pasauliui, žmonėms, gyvajai ir negyvajai gamtai. Nors kiekvienai praktikai ruošiuosi ir tam skiriu daug laiko, tačiau praktikų metu mėgaujuosi kiekviena akimirka. Leidžiu sau išjausti, įsilieti, užsibūti, patirti… Manau, kad dalyviai tą jaučia. Ateina jie vedini labai asmeninių tikslų ir turėdami skirtingus lūkesčius. Tačiau pagrindinis, ką aš girdžiu iš jų lūpų – ,,ateinu atrasti ramybę, harmoniją, nusinulinti“. Neramus protas trukdo džiaugtis esama akimirka. Visų atsakymų reikia ieškoti ne išorėje, bet viduje. Išorinis pasaulis žmogų įkalina iliuzijose.

Pastebiu, kaip keičiasi žmonės – tampa drąsesni kalbėti apie save, pasikeičia požiūris į save, savęs priėmimas, atsiranda pasitikėjimas savimi, kitais žmonėmis ir pan. Kiekviena sesija kitokia. Niekada nebūna vienodų praktikų. Tai, kaip kelionė, kurioje mes augame, keičiamės, atrandame, paleidžiame, dėmesingai stebime bei mokomės mylėti.

Vedos sako, jog joga, tai gyva, nuolat plėtojama patirtis, grįsta tūkstantmečių dvasine praktika. Joga nesivaiko tobulumo – ji moko jį visur pajausti. Ji negarantuoja amžino džiaugsmo, bet moko džiaugtis kasdienybe. Viskas, ką mes darome yra joga. Kiekvienas veiksmas – joga, kiekvienas įkvėpimas ir iškvėpimas – jogos akimirka. Joga yra gyvenimo būdas ir gyvenimo menas. Jogos praktika neturi religinių, amžiaus ar sveikatos apribojimų. Ji priima kiekvieną, kuris priima ją. Jogai kūnas tėra įrankis, praktikos tikslas – priminti sau, kad esame daugiau negu kūnas.

Meditacija – tai susitelkimo praktika, kuomet tampame savo minčių stebėtojais, tačiau nesusitapatiname su jomis. Meditacijos būdų yra daugybė: kūno skenavimas, gamtos objektų stebėjimas (jūros, vandenyno, tekančio vandens, medžių siūbavimo, plaukiančių debesų…), klausomoji, garsų, žvakės ir kt.

Gilus kvėpavimas aprūpina kūną valomuoju deguonimi, o atliekant kvėpavimą su sukiniais, masažuojame vidaus organus  bei šaliname iš organizmo toksinus.

Jogos praktika, tai ne sportas, nors dažnai taip atrodo. Patirkite akimirkos džiaugsmą ir atraskite savyje vidinės tylos išmintį, kuri pasako daugiau, nei bet kokie protai kartu sudėjus! Būkite, jauskite, stebėkite, mėgaukitės, leiskite viskam vykti!

Biuro direktorės pavaduotoja, jogos mokytoja Ina Meidienė

SONY DSC

2023-05-04