Patarimai laikantiems augintinius

Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos, Pasaulio sveikatos organizacijos, Prancūzijos maisto, aplinkos ir darbuotojų sveikatos ir saugos agentūros, Jungtinių Amerikos Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, nei ūkiniai, nei naminiai gyvūnai neplatina koronaviruso COVID-19.
Bendraudami su gyvūnais asmenys privalo laikytis asmens higienos!
Visi naminiai ir ūkiniai gyvūnai turi būti laikomi ir prižiūrimi jų rūšį, amžių ir fiziologinius poreikius atitinkančiomis sąlygomis!

 

 Ūkinių gyvūnų laikytojas turėtų:

– iš anksto pasirūpinti pašarų, kraiko, gyvūnų laikymo vietų priežiūros priemonių, gyvūnams dėl jų sveikatos būklės būtinų veterinarijos prekių atsargomis. Jų galima įsigyti tiek internetu, tiek veterinarijos vaistinėse, kurios vykdo veiklą.

– iš anksto pasirūpinti, kas galėtų laikinai prižiūrėti (šerti, girdyti, mėžti, melžti ir pan.) ūkinius gyvūnus, jei savininkas būtų priverstas saviizoliuotis arba paguldytas į gydymo įstaigą. Tai galėtų būti artimieji, kaimynai ar tokias paslaugas galinti teikti įstaiga.

– karantino laikotarpiu dėl iškilusių gyvūnų sveikatos problemų su veterinarijos gydytoju konsultuotis telefonu ir laikytis jo duotų nurodymų, nebūtinas suplanuotas operacijas (pvz., kastraciją) kuriam laikui atidėti.

Nors veterinarijos gydyklų veikla nėra uždrausta, tačiau gyvūnams teikiama tik būtinoji veterinarinė pagalba, atsisakant neprivalomų paslaugų (pvz.: kirpimo, maudymo, nagų karpymo ir kt.) ir laikantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) rekomendacijų veterinarinių paslaugų teikėjams, kurias galima rasti čia.

 

Gyvūno augintinių savininkai turėtų:

– vengti itin artimo kontakto su savo augintiniais (pvz. neleisti laižyti veido, burnos, nosies), išvalius kraiko dėžutę, pavedžiojus augintinį lauke ar išvalius pašarui skirtus indus, kaskart plauti rankas su muilu;

– pasirūpinti, kad augintinis būtų reguliariai vedžiojamas, arba reguliariai vėdinamos patalpos, kuriose jis būna.

– iš anksto apgalvoti, kas ir kaip galėtų pasirūpinti jo augintinio priežiūra, jei tektų kurį laiką pralesiti izoliacijoje ne namuose arba išvykti į gydymo įstaigą. Tai galėtų būti šeimos nariai, kaimynai, draugai ar kiti pažįstami asmenys, kuriais pasitikite. Tokias paslaugas taip pat galėtų suteikti šunų viešbučiai ar gyvūnų globos organizacijos. Paliekant augintinį kitų asmenų priežiūrai, rekomenduojama palikti jiems ir visas būtinas priežiūros priemones (pašarą, veterinarinius vaistus (jei tokių reikia), kraiko ir pan.) ir visą su gyvūnu susijusią informaciją (skiepų knygutes, vaistus ir pan.).

Jei gyvūno savininkas išvežamas į gydymo įstaigą, o gyvena vienas ir neturi kas pasirūpintų jo gyvūnais – reikėtų nedelsiant informuoti savivaldybę ar seniūniją, teritorinį VMVT padalinį (nemokamu visą parą veikiančiu telefonu 8 800 40403, nurodant savo vardą, pavardę, gyvūnų laikymo vietą ir jų rūšį bei visą būtiną informaciją gyvūnų gerovei užtikrinti).

Daugiau informacijos skaitykite ČIA

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

2020-02-19